Çocuklarla yaşanan komik anlar

Çocuklarla yaşanan komik anlar

2 yaşında, gözleri sürekli olarak şaşkınlıkla bakan o çocuğa uzun uzun baktık ve cevabı bulduk. Yeni yeni yürümeye başlayan çocukla yaşamak demek, evde körkütük sarhoş biriyle yaşamakla aynı şey!

Bardakta ne varsa yerlere döker

Bütün çocukların istisnasız yaptıkları şey bu. Islak çarşaflar mı? Bayılırız. Bembeyaz halıdaki vişne suyu mu, en sevdiğimiz! Eğer önleminizi almaz, kapaklı ve güvenlikli bir şekilde içeceği vermezseniz, bilin ki o içecek dökülecek. Üstelik de en olmayacak yere dökülecek. Bizden söylemesi!

Hep yaralanırlar

Sakarlık! Bilmem başka şekilde anlatılabilir mi? Sakarlık. Ama öyle böyle değil. Sanırsınız ki kendi ayakları kendine kurdukları tuzak. Alt tarafı kapıdan geçecekler, duvara toslamadan ve toto üzeri oturmadan olmaz. Çözümü var mı derseniz, herhalde yok! Sarhoşlukla açıklanabilecek başka bir şey bu çünkü, koskoca kapı dururken, duvara toslamak, maharet ister!

Ağlarlar, hem de çok!

Musluklar ne zaman açılır, o göz yaşları ne ara düşer, hangi sebeple düşer, hiç bilemezsiniz. Mesela, marketten ona saklama kabı almadınız diye ağlayabilir, sütü süt gibi gelmiyordur, ağlar mesela, tereyağını kaşık kaşık yiyemeyeceğini öğrenirse hele çok ağlar! Özetle, duygulanmak için mantıklı bir sebebe ihtiyacı yoktur. Canı isterse duygulanır. Tanıdık geldi mi?

Neden diye sorarlar, hem de çok!

Anne: Yemeğini ye!

Çocuk: Neden?

Anne: Çünkü akşam yemeği zamanındayız.

Çocuk: Neden?

Anne: Çünkü yatmadan önce yemen lazım.

Çocuk: Neden?

Anne: Karnın aç kalsın ister misin?

Çocuk: Neden?

 

Toplum içinde vukuat yaratmaktan çekinmezler

Nerede oldukları pek mühim değil, olay çıkarabilirler. Zira onlar insanlara göre değil, toplum onlara göre hareket etmelidir. Markette, manav reyonunun önünde, bir yabancıya domates fırlatmayacağının bir garantisi yok. Hareket için sebep de yok gerçi. Özetle, nerede oldukları onlar için yalnızca ufacık bir detaydır. Vukuat işini onlar bir şekilde ayarlar zaten!

Tabaklarını fırlatır atarlar

Bunu niye yapıyorlar derseniz, sebebi şu: Sizin arkalarından halı silmeyi, onları yeniden beslemeyi falan deliler gibi severek yaptığınızı düşünüyorlar. Öyle olunca da siz etrafta pervane olasınız diye, sırf sizin keyfiniz için önlerinde ne varsa fırlatıp atıyorlar. Kötü niyetten değil yani!

Telefonla herkesi ararlar

Sarhoşların en önemli özelliği de, telefonla hiç görüşmedikleri akrabaları dahi arayıp bi’ konuşurlar. Bazen telefonunuza şöyle bir göz gezdirdiğinizde, patronunuzun görüntülü aranmış olduğunuzu, dans kursundan pek hoşlanmadığınız o kadının iki kere arandığını görebilirsiniz. Merak etmeyin, suçlu ne yaptığının pek farkında değil.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ