Daha iyi bir ilişkinin formülü

Daha iyi bir ilişkinin formülü

Kırılan ve bozulan her şeyi düzeltebilecek tek bir şey var: Aşk! Bağlığınız içerisinde aşk varsa, çoğu zaman iyileştirici bir görev görecektir. İşte size aşıktan daha aşık olmanız için gereken 5 ipucu.

1-Şükredin

İnsanoğlu hem iyiyi hem de kötüyü barındırır. Aşık bir çifti daha da aşık yapacak en önemli şeylerden biri, iyi huyları kabullenip kötü huyları görmezden gelebilmektir. Evet, eşiniz bazen tam bir baş belası olabilir, önemli olan pozitif olan şeylere odaklanmak. Başa bir şey gelince kötü şeylere odaklanmak kolay tabi, işin zor olanı pozitif şeylere odaklanabilmek. Şükredilecek şey de şu olsa gerek, kötü şeyler olsa da bu insan hala sizinle birlikte ve sizinle bu hayatı paylaşıyor!

2-Çok paylaşın

İlişkiler bazen kötü dönemlerden geçer, iyileşmeye ihtiyaç duyar. Maalesef, bir gecede her şey düzelemez. Sonuç olarak da, elinizde avucunuzda sığınacağınız küçük şeylere ihtiyacınız var. Aranızdaki bağı neyin bağ olarak tuttuğunu hatırlamanız gerek. Bu noktada en güzeli, hem kendinize hem de eşinize aranızdaki sevgiyi hatırlatmanız. Unutmayın ki kelimeler hem kırmaya yararlar, hem de yapmaya. Sevginizi sürekli hatırlatın ki olanlardan hiçbirinin içinizdeki sevgiyi etkilemediğinden emin olabilsin. Bu durum, aranızdaki gerginliği ciddi derecede sakinleştirecektir.

3- Bir arada kalın

Zor zamanlardan geçerken, aşkı hatırlamak ihtiyacı katlanıyor. Böyle zor zamanlarda, yalnız olmaktansa birlikte zaman geçirmek daha iyi olacaktır. Uzaklaşmak ise kötü şeyleri düşünmenizi sağlayacaktır. Bu dönemlerde ne kadar çok bir arada kalabilir, zaman geçirebilirseniz, birbirinize olan sevginizi o kadar arttırırsınız. Birbirinizleyken, konuşacak şeyler arar ve paylaşımın arttığını fark edersiniz. Bazen konuşurken o zorlukları aşabileceğinizi ve ne olursa olsun yanında olmak istediğiniz kişinin o olduğuna karar verirsiniz.

4- Hata yaptığınızda özür dileyin

Kişiler hareketlerinin sorumluluğunu almaktan kaçındığında problemler artabilir. Kötü bir şey yaptığınıza inandığınızda özür dilemekten çekinmeyin, çünkü inanın ki telafi etmenizin ilk yolu bu. Hepimiz insanız ve hatalar yaparız. Hata yapmak sizi olduğunuzdan aşağı çekmez, daha az insan yapmaz. Egoyu bir kenara koyup özür dilemekten uzaklaşmamak gerek. Bu yalnız içinizdeki duyguları tamir etmez, ayrıca eşinizin size duyduğu saygıyı da arttırır.

5- Bencilliği bırakın

Aşk dolu bir çift olmanın en kesin yolu, seçtiğiniz o kişiyi sonuna kadar, tertemiz bir aşkla sevmektir. Bencil düşüncelere ve davranışlara da bir son getirmektir. Çoğumuz bilinçsizce benciliz! Bunların bazıları yalnız yaşamaktan ve bekarlıktan kalma alışkanlıklar olsa da, ilişki ne yazık ki böyle değil. Özveride bulunmanız gereken bir insan daha olduğunu size her zaman hatırlatıyor. Unutmayın ki bencillik bir ilişkiyi derhal yıkabilecek en büyük kuvvetlerden biridir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ